RUBOW arkitekter

RUBOW arkitekter ligger centralt placeret i Skt. Annæ Passage mellem Bredgade og Store Kongensgade i København K samt i Fredensgade i Aarhus C – begge steder med god adgang til parkering og offentlig transport.

info@rubowarkitekter.dk  I  CVR nummer 2613 1499  I  P-nummer, København: 100 854 8494  I  Telefontid 09.00-16.00 (mandag-torsdag), 09.00-15.30 (fredag)

København
Skt. Annæ Passage
Bredgade 25X
1260 København K
Tlf: +45 3369 1122

Aarhus
Fredensgade 28B,
i gården, 3.sal
8000 Aarhus C
Tlf: +45 8620 5800

Lars Hetland
Partner, direktør, arkitekt maa
2242 4201
Lars Bo Lindblad
Partner, direktør, arkitekt maa, mba
3369 1199 / 2616 1610
Susanne Hansen
Partner, kreativ direktør, arkitekt maa
3369 1194
Britt Nemmøe
Associeret partner, arkitekt maa, almensektor
6913 1648 / 2680 6560
Helene Skytte Olesen
Associeret partner, arkitekt maa
3369 1117
Stine Poulsen
Associeret partner, landskabsarkitekt maa
3369 1192 / 2679 9725
Katrine Daugaard Jørgensen
Associeret partner, arkitekt maa
3369 1191
Rasmus Kierkegaard
Associeret partner, direktør Aarhus, arkitekt maa, mli
5190 4197
Rikke Hinkbøl Jensen
Partner Aarhus, arkitekt maa
2262 4096
Uffe Breinholt
Partner Aarhus, arkitekt maa
5153 6709
Anders Paw Bregnballe
Bygningskontruktør
8141 4898
Ann Bertholdt
Arkitekt cand.arch, bæredygtighedsledelse
8141 4904
Anna Røtzler Lind
Landskabspraktikant
3369 1122
Charlotte Rahr Mortensen
Konsulent / Arkitekt / Sygeplejerske
3369 1122
Christian David Rasmussen
Arkitektpraktikant
Christian Jessen
Bygningskonstruktør
3369 1111
Claus Byskov Andersen
Konstruktionsingeniør
3369 1198
Cristina Matos
Bygningskonstruktør
8141 4891
Daniel Albert
Studentermedhjælper
8141 4903
Dea Sofia Højsteen
Proces og projekt koordinator
3021 4706
Ditte Haslev
Landskabsarkitekt mdl
3021 2129
Dorthe K. Poulsen
Bygningskonstruktør
Eimante Kazukalovaite
Konstruktørpraktikant
Elin Ingrid Hirsch
Arkitekt maa
8141 4892
Elżbieta Czyżewska
Arkitekt
8141 4893
Emilie Gault
Arkitektpraktikant
Emma Uncles
Arkitekt maa
8141 4894
Filip Back Pahus
Bygningskonstruktør
Gretar K. Sigthorsson
Byggeleder, bygherrerådgivning
3369 1118
Helge Skovbjerg
Arkitekt cand. arch., byggeøkonom mdb
3369 1138
Jacob Grøn Mortensen
Bygningskonstruktør
2646 1116
Jens-Michael Bertelsen
Arkitekt maa
6913 1641
Jesper Kusk Culmsee
Bygningskonstruktør
3369 1123
Jesper Petersen
Økonomi og planlægningschef
4237 0280
Jonas Holm Ellegaard
Arkitekt maa
6913 1657
Jørgen Straarup
Arkitekt maa
3369 1125
Karen Stub Dyhr
Arkitekt maa
2296 9586
Kathrine Schjerup
Arkitekt maa
3369 1197
Kay Thorsten Sig-Jensen
Arkitekt maa., bygningskonstruktør
3050 4163
Kim Pedersen
Bygningskontruktør
8141 4895
Laura With Feldman
Studentermedhjælper
8141 4896
Lene Dam
Madarkitekt / adm. medarbejder
3369 1122
Lene Rosehr Salomon
Bygningskonstruktør
3369 1115
Line Bertholdt
PQ- og kommunikationsansvarlig, cand. mag. Visuel Kultur, IME Mini MBA
3369 1119 / 3021 4705
Lisbeth Phillipsen
Landskabsarkitekt
3021 4721
Louise Bay Poulsen
Grafisk design og kommunikation
2670 6538 / 3369 1139
Louise Kanne
Arkitekt, tilbudsansvarlig
3052 3263
Louise Ringsholt Harder
Arkitekt
3021 2155
Madeleine Mathiasen
Arkitekt maa
6913 1646
Maj Helene Bahnsen
Arkitekt maa
6913 1644
Maja Smed Kristensen
Civilingeniør i arkitektur, IKT-leder
6913 1642
Majken Fibæk
Kommunikationspraktikant
3369 1122
Maria Bonfils
Tegnestueregissør / receptionist
3369 1122
Marianne Weeke Borup
Landskabsarkitekt mdl
3021 2645
Mark Mikkelsen
Bygningskonstruktør
2268 7617
Markéta Nachtigalová
Studentermedhjælper
8141 4901
Martin Johansen
Bygningskonstruktør
3369 1195
Martin Kristiansen
Bygningskonstruktør
3369 1133
Martin Østrup-Møller
Arkitekt maa
6913 1647
Mathias Esager
Bygningskonstruktør
3369 1190
Mathias Juel Christensen
Arkitekt
3369 1127
Mathilde Sakura Ballegaard
Arkitekt maa
3021 4707
Mathilde Vogel
Piccoline
3369 1122
Mette Hoffmann Bertelsen
Landskabsarkitekt cand.hort.arch.
3369 1116
Mette Lysgaard
Arkitekt maa
3369 1114
Mia Hartelius-Haaning
Arkitekt maa
2268 7604
Michael Vielsted Berntsen
Bygningskonstruktør, MSc, Byggeøkonom
6913 1643
Nanna Emilie Brandstrup
Cand.arch.
3021 4713
Nick Fensmark
Bygningskonstruktør
6913 1649
Niklas Rosenkilde Rasmussen
Diplomingeniør i bygningsdesign
3369 1122
Nils Pinholt
Arkitekt maa
6043 0240
Nis Alexander Stein
Arkitekt maa
3369 1128
Ole Kiær
Bygningskonstruktør
3369 1131
Patricia Caldeira
Arkitekt
8141 4900
Philip Alexander Helm
Bygningskonstruktør
3369 1196
Rasmus Boysen Feddersen
Arkitekt maa
2090 6720
Rasmus Slot Hansen
Arkitekt maa
6913 1650
Sara Karlsson Christensen
Arkitekt msc.arch
3369 1113
Signe Løndahl Hertel
Arkitekt maa
3021 4720
Signe Lynge Nielsen
Bygningskontruktør
3021 4980
Signe Toft
Arkitekt
3021 4708
Sigrid Thing
Landskabsarkitekt
6913 1656
Simon Mukai
Bygningskonstruktør, BIM specialist
2268 7607
Sofie Nissen Knudsen
Praktikant Landskabsarkitekt
3369 1122
Sødde Clemensen
Landskabsarkitekt mdl
8141 4897
Søren Vangsgaard
Arkitekt maa
6913 1652
Tina Thaning Davidsen
Bogholder
2671 9024
Tine Claudia Henriksen
Bygningskonstruktør MAK, Byggeøkonom MDB
6913 1655
Torben Vestergaard
Arkitekt maa
2173 7000
Trine Bech Valbøll
Arkitekt maa
2064 7827
Trine Broe Rasmussen
Arkitekt maa
2625 2116
Troels Engsager Laigaard
Bygningskonstruktør
2268 7606
Tue Kappel
Arkitekt maa, BIM specialist
3369 1137